Droga Królewska

To trasa prowadząca wzdłuż wytyczonego przed wiekami szlaku królewskiego. Na jego drodze znajdują się najciekawsze i najcenniejsze zabytki starego miasta Krakowa. Zwiedzanie rozpoczynamy od Barbakanu, a następnie przez Bramę Floriańską wkraczamy do Krakowa. Zwiedzanie miasta wzdłuż średniowiecznego traktu królewskiego to niezapomniana przygoda, którą długo będą Państwo wspominać. Ostatnim przystankiem na trasie jest Wzgórze Wawelskie, wizyta w katedrze oraz na dziedzińcu zamkowym. Podczas tej wycieczki po Krakowie można poczuć magię miasta i niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski. Trasa ta, to najczęściej wybierana i lubiona przez turystów opcja zwiedzania Krakowa z przewodnikiem. Dodatkowo, w programie wycieczki, można zawrzeć zwiedzanie wybranych wystaw na Zamku Królewskim.

 • Trasa: Stare Miasto: Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Collegium Maius, Kościół Franciszkanów, Kościół Dominikanów, ul.Grodzka, Kościół św. Piotra i św. Pawła, Kościół św. Andrzeja, ul. Kanonicza, Katedra Wawelska, Zamek na Wawelu
 • Czas trwania – do 4 godzin
Sukiennice

Sukiennice, kościół Mariacki

Barbakan

Wawel

Wawel

Barbakan nocą

Kazimierz żydowski

Trasa ta prowadzi przez krakowski Kazimierz o kawałek Podgórza, który znajduje się po drugiej stronie Wisły. Po drodze można podziwiać najstarsze w Polsce zabytki kultury żydowskiej, w tym wspaniale zachowane synagogi, m.in. piękną synagogą Tempel. Po drodze można obejrzeć dom Heleny Rubinstein. Od średniowiecza, aż do II wojny światowej Kazimierz był jednym z największych skupisk Żydów w Europie.

 • Trasa: ul. Szeroka, Synagoga Remuh, Synagoga Stara, Synagoga Wysoka, Synagoga Izaaka, plac Nowy
 • Czas trwania – do 2 godzin
Fabryka Oscara Shindlera

Fabryka Oskara Shindlera

Dzielnica Kazimierz w Krakowie

Synagoga Tempel

Synagoga Tempel

Cmentarz Remuh

Kraków dla wytrwałych

Wycieczka ta została opracowana z myślą o turystach, którzy mają dużo czasu i energii oraz pragną zobaczyć najciekawsze zabytki Krakowa za jednym zamachem. Zwiedzanie zostało podzielone na dwie części. Najpierw proponuję zwiedzić stare miasto, od Barbakanu do Wawelu, a następnie od Kazimierz żydowskiego po Fabrykę Emalia Oskara Schindlera. Podczas tej trasy planowana jest zawsze przerwa na obiad w połowie zwiedzania, oraz przerwy kawowe.

 • Stare Miasto: Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Collegium Maius, Kościół Franciszkanów, Kościół Dominikanów, ul.Grodzka, Kościół św. Piotra i św. Pawła, Kościół św. Andrzeja, ul. Kanonicza, Katedra Wawelska, Zamek na Wawelu

  Kazimierz żydowski: ul. Szeroka, Synagoga Remuh, Synagoga Stara, Synagoga Wysoka, Synagoga Izaaka, plac Nowy

 • Czas trwania – do 8 godzin
Krakowski Rynek

Dziedziniec na Wawelu

Wzgórze Wawelskie

Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego

Krużganki Zamku Królewskiego na Wawelu

Rynek Główny

Kraków w pigułce

Proponowana wycieczka to idealne rozwiązanie dla osób które chcą tylko pokrótce zapoznać się z Krakowem. Może to być wycieczka panoramiczna podczas której zwiedzimy atrakcje Krakowa z zewnątrz, bez wchodzenia do katedry wawelskiej czy kościoła Mariackiego lub wizyta w muzeum. Trasę zwiedzania można wybrać w zależności od zainteresowań turystów.

Może to być również pojedyncza wizyta w jednym z dwóch najpopularniejszych muzeów: Fabryka Emaila Oskara Schindlera lub Podziemia Rynku Głównego, ewentualnie zwiedzanie jednej wystawy zamku królewskiego na Wawelu: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Prywatne Apartamenty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia, Sztuka Wschodu, Wawel Zaginiony.

 • Trasy do wyboru:

  Stare Miasto: Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Collegium Maius, Kościół Franciszkanów, ul.Grodzka, Kościół św. Piotra i św. Pawła, Kościół św. Andrzeja, ul. Kanonicza, Katedra Wawelska, Zamek na Wawelu

  Kazimierz Żydowski: ul. Szeroka, Synagoga Remuh, Synagoga Stara, Synagoga Wysoka, Synagoga Izaaka, pl. Nowy

  Kazimierz Chrześcijański: pl. Wolnica, Kościół św. Katarzyny, Kościół Bożego Ciała, Kościół na Skałce

  Nowa Huta: Kombinat im. Tadeusza Sendzimira, Klasztor w Mogile, pl. Centralny im. Ronalda Reagana, Aleja Róż, Kościół Arka Pana

  Podgórze: pl. Bohaterów Getta, Apteka Pod Orłem, Fabryka Emaila Oskara Schindlera (opcja)

 • Czas trwania – do 2 godzin
Widok z rynku na ul. Grodzką

Ratusz na Placu Wolnica

Widok z Wawelu na Smoka Wawelskiego

Króżganki w zamku na Wawelu

Collegium Maius UJ

Wawel z lotu ptaka

Pozostałe trasy turystyczne

Kraków można zwiedzać na wiele sposobów. Jest to miasto wielowymiarowe kryjące w sobie wiele tajemnic. Oto inne proponowane przez nas szlaki turystyczne: Trasa uniwersytecka, Droga Skazańców, Trasa Świętego Stanisława, Ścieżkami Jana Pawła II, Kopce Krakowa, Spacer po Plantach wokół Starego Miasta, Trasa Nowohucka, Krakowski szlak techniki.

Wawel nocą

Kopiec Kościuszki w Krakowie

Rynek Krakowski

Bulwary Wiślane nocą z Wawelem w tle

Barbakan nocą

Nowa Huta