W dniach 29.11-26.12.2013 r. odbędą się Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie. Organizowane co roku w okresie Adwentu, odbywają się od od niepamiętnych czasów i na stałe zagościły w okresie przedświątecznym w kalendarzu miasta. Zaczynają się na pod koniec listopada i trwają do drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Targi to nawiązanie do dawnych tradycji kupieckich Rynku Głównego. Impreza ma duży wpływ na rozwój kulturalny i gospodarczy oraz promocję miasta. Przyciąga nie tylko mieszkańców Krakowa, ale również rzesze turystów zagranicznych.

W czasie targów na płycie Rynku Głównego ustawione jest kilkadziesiąt kolorowych kramów, jest tłoczno i bardzo smacznie.

Kupcy sprzedają ręcznie wyrabiane produkty, takie jak: ozdoby choinkowe, ceramikę, stroiki, wyroby z drewna, wełny i sukna, produkty artystyczne, biżuterię oraz tradycyjne pamiątki. Podczas targów można też dobrze zjeść. Sprzedawane są wspaniałe potrawy z grilla, oscypek z żurawiną i tradycyjne dania kuchni polskiej. Nie brakuje również świątecznych łakoci oblanych miodem i czekoladą. Rozgrzać natomiast można się grzańcem galicyjskim, który sprzedawany jest z charakterystycznych budek przypominających beczki do wina.

Targom Bożonarodzeniowym towarzyszą rożne imprezy: Obrzęd Dziadów Polskich, Korowód Kolędniczy, prezentacje Gmin Małopolski, spotkania opłatkowe z dostojnikami miasta.

Zapraszamy wszystkich turystów aby przyjechali do Krakowa w tym czasie. Atmosfera miasta jest niesamowita a Rynek Główny jest miejscem wielkiego rodzinnego spotkania. zwiedzanie Krakowa w tym czasie jest niezapomnianą przygodą.

Autor: Joanna Struska – przewodnik po Krakowie