Q&A – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Dlaczego nie widzę na stronie cen wycieczek?

Każde zamówienie jest rozpatrywane indywidualnie. Po przesłaniu do nas szczegółowych informacji, odpowiadamy do 24 godzin. Aby ułatwić nam przygotowanie oferty, prosimy o doprecyzowanie kilku informacji w zamówieniu: język oprowadzania, ilości turystów w grupie, czas trwania wycieczki, zwiedzane miejsca, bilety wstępu, dodatkowe usługi: np. dyspozycja autokaru.

 

Czy mogę zmodyfikować moje zamówienie?

Tak, rozumiemy że zdarzają się różne sytuacje losowe. Jednak prosimy aby poinformować nas o wszelkich zmianach natychmiast.

 

Czy dysponują Państwo dobrymi przewodnikami?

Pracujemy tylko z najlepszymi. Wszyscy przewodnicy z którymi współpracujemy posiadają licencję oraz doświadczenie w pracy w różnymi grupami wiekowymi.

 

Czy jeżeli mój klient będzie chciał przejechać się dorożką lub meleksem po mieście, zamiast chodzi na piechotę, to mogę w jego imieniu dokonać takiej zmiany?

Tak, jednak prosimy o jak najwcześniejsze zgłoszenie tego faktu.

 

Czy mają Państwo swoje wypróbowane trasy/miejsca do zwiedzania, czy możemy zamówić wycieczkę specjalistyczną?

Bardzo lubimy wyzwania, nigdy nie odmawiamy, jednak jeżeli grupa będzie chciała zwiedzić np. zakłady szewskie w Rynku i na Kazimierzu, musimy mieć chwilę aby się do tego przygotować.

 

Będziemy w Krakowie po raz pierwszy i nie bardzo wiemy czego chcemy, czy mogą nam Państwo pomóc w ustaleniu trasy?

Jak najbardziej. Pracowaliśmy już chyba ze wszystkimi grupami wiekowymi w wielu językach i chyba możemy powiedzieć że jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. Plan zwiedzania opracowujemy na podstawie podanych w zamówieniu informacji i doradzamy ile czasu i jakie obiekty można umieści na liście.

 

Chcę podarować wycieczkę po Krakowie rodzicom, czy mogę liczyć że dostaną tą informację w formie np. bon podarunkowego?

Staramy się sprostać wszystkim wyzwaniom. Tak, w tym wypadku możemy przygotować taki prezent.

 

Moja rodzina z zagranicy nigdy nie była w Polsce, chciałabym pokazać im Kraków, tak aby zabrali ze sobą piękne wspomnienia?

I w tym wypadku możemy pomóc. Dostosujemy plan zwiedzania w taki sposób,aby ten pierwszy raz w Krakowie był niezapomniany. Opowiemy trochę historii i trochę legend, a wszystko to z humorem i zaangażowaniem.

 

W grupie będzie kilka osób które mają problemy z chodzeniem. Co mogą Państwo zaoferować?

W takich przypadkach proponujemy wycieczkę po Krakowie meleksem. Jeżeli nie jest to wystarczająco atrakcyjne rozwiązanie, osoby takie chodzą z grupą wg. własnych możliwości.

 

W grupie mamy osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim. Proszę o sugestie.

W Krakowie, zarówno w atrakcjach turystycznych jak i dla mieszkańców wprowadzono dużo udogodnień dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jeżeli tylko taki turysta ma ochotę zwiedzać Kraków, to wózek prawie nigdy nie stanowi przeszkody.

 

Do Krakowa przyjeżdżamy autokarem. Gdzie możemy się zatrzymać i zaparkować?

Takie szczegółowe informacje podajemy przed przyjazdem grupy, w zależności od miejsca spotkania z przewodnikiem.

 

Czy w cenę wycieczki wliczone są bilety wstępu?

Możemy skalkulować ostateczny koszt, który będzie zawierał bilety wstępu. Ilość miejsc gdzie wymagana jest opłat ustalana jest w trakcie opracowywania planu pobytu grupy w Krakowie.

 

Mam w grupie kilkoro turystów, którzy nie znają języka polskiego. Czy mogę zamówić dwóch przewodników w dwóch językach?

Tak, współpracujemy z przewodnikami, którzy znają wiele języków.

 

Chcielibyśmy pokazać Kraków klientowi naszej firmy, jednak nikt od nas nie może mu towarzyszyć w Krakowie. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?

Naturalnie. Odbierzemy, oprowadzimy i odprowadzimy do hotelu Państwa kontrahenta. Innymi słowy oferujemy serwis door-to-door.

 

Bardzo chcemy aby nasz klient przed wylotem z Krakowa zobaczył chociaż trochę naszej dawnej stolicy Polski. Niestety ma na to tylko 90 minut.

Dostosujemy plan zwiedzania do czasu który ma nasz turysta, a następnie możemy go odwieźć na lotnisko.

 

W przypadku grupy dzieci z klas 1-3, co mogą Państwo zaproponować? Nie chcemy żeby wycieczka trwała zbyt długo i wolimy raczej legendy i ciekawostki.

Oprowadziliśmy już połowę polskich dzieciaków z klas 1-3 i z radością zabawimy je legendami i opowiastkami o dawnych czasach w naszym pięknym mieście.

 

Czy mogę zwiedzić Kraków indywidualnie z dziećmi. Są w różnym wieku i ciężko je zainteresować?

Kraków to nie tylko zabytki. Mamy w zanadrzu całą listę ciekawych miejsc i atrakcji dodatkowych, które zainteresuje nawet najbardziej wymagających milusińskich.

 

Czy jeżeli będzie padało to możemy się gdzieś schować?

Na pogodę nie mamy jeszcze wpływu, ale postaramy się aby większość czasu zwiedzać i chować się przed deszczem. Jednak prosimy opiekunów o to żeby zadbali aby grupa miała przy sobie też coś co odstraszy deszcz.

 

Chcę przyjechać do Krakowa za pół roku. Czy już teraz muszę zrobić rezerwację?

Nie jest to konieczne, jednak jeśli wycieczka jest już bardziej niż pewna to zaznaczymy sobie ją w kalendarzu.

 

Chcę żeby moi uczniowie skorzystali będąc w Krakowie na wycieczce. Czy dostosują Państwo plan zwiedzania do moich wymogów?

Z przyjemnością. Taką informację prosimy zamieścić w pierwszym mailu do nas, a my odkurzymy zakamarki miasta.

 

Mamy dwa dni w Krakowie i chciałabym żeby moi uczniowie poczuli się jak na wycieczce.

Liczba atrakcji w Krakowie dla dzieci i młodzieży jest praktycznie nieskończona. Jedni wolą aquapark, inni muzeum obwarzanka a jeszcze inni rejs po Wiśle lub wizytę w laser parku lub parku trampolin. Do wyboru, do koloru. Doradzimy, pomożemy.

 

Moja grupa parafialna chciałaby odwiedzić święte miejsca w Krakowie i na obrzeżach.

Kraków to doskonałe miejsce dla grup pielgrzymkowych. Mamy ponad 150 kościołów i miejsc związanych ze świętymi. Z przyjemnością przybliżymy państwu ich historię.

 

Mamy na Kraków tylko jeden dzień, mamy energię i chcemy zwiedzić jak najwięcej. Czy w czasie takiego zwiedzania możemy zrobić przerwę na posiłek?

Bez tego ani rusz. Nie lubimy kiedy turysta chodzi głodny. To Państwo decydują kiedy chcą odpocząć w trakcie wycieczki.

 

Dawno nie byliśmy z mężem w Krakowie czy coś się zmieniło i warto wrócić?

Szanowna Pani, do Krakowa zawsze warto wrócić. Miasto zmienia się dynamicznie i każda wizyta wnosi coś nowego.

 

Przyjeżdżamy do Krakowa pociągiem i chcemy zaraz od razu rozpocząć zwiedzanie. Nasz hostel jest niedaleko rynku. Nigdy nie byliśmy w Krakowie. Prosimy o pomoc.

Przewodnik może Państwa odebrać z dworca, przeprowadzić do hostelu, dać chwilę czasu a następnie rozpocząć zwiedzanie.

 

Na waszej stronie jest wiele ciekawych propozycji. Nasz klient jest zapalonym kolekcjonerem sztuki. Czy możemy liczyć na to, że przewodnik zaprowadzi go do kilku właściwych temu miejsc?

Nasi przewodnicy to ludzie którzy zdają sobie sprawę że każdy turysta jest inny i bez problemu są w stanie tak ułożyć plan wycieczki, aby takie życzenie zostało spełnione.

 

W wielu europejskich stolicach widziałam że grupy używają indywidualnego nagłośnienia. Nasza grupa będzie liczyła 35 osób. Czy pomogą nam to Państwo zorganizować?

Mamy w ofercie wynajem odbiorników dla grup. Jest to sprzęt najwyższej jakości. Turyści są zawsze bardzo zadowoleni że mogli z niego skorzystać.

 

W zeszłym roku koleżanka i jej klasa korzystała z Państwa usług. Czy w tym roku możemy skorzystać i my?

Będzie nam niezmiernie miło.

 

Dawno nie byłam w Polsce. Chcę przywieźć z Krakowa jakieś oryginalne pamiątki.

To nasza specjalność. Znamy się na tym doskonale.

 

Na zwiedzanie Krakowa mamy tylko 1 godzinę wieczorem. Czy warto?

Szkoda, że tylko godzinę. Kraków jest piękny i tajemniczy wieczorową porą, a zwiedzać Kraków zawsze warto.

 

Nasz kontrahent będzie w Krakowie półtora dnia. Pasjonuje się historią. Co mogą Państwo dla niego przygotować?

W naszej ofercie mamy wycieczki po Krakowie oraz poza Kraków. Prześlę Państwu kilka propozycji. Mamy duże doświadczenie w organizacji wycieczek firmowych.

Wawel Kraków

Click edit button to change this text.